Na začátku všeho významného stojí legenda. Nás zaujala legenda o dlouhověkosti, kterou dne 6. 5. 1933 zveřejnil newyorský deník The Times. Ta legenda hovoří o čínském mudrci, který údajně žil v letech 1678-1930 na úbočí Himálají, kde se měl starý mudrc Li Ching Yun dožít 252 let. Jak to je možné? Jednoduše! Jedl hodně GOJI!

Tento příběh o kustovnici čínské zná naše generace asi nejlépe, ale podle vyobrazení v knihách starých víc jak 2.000 let je zřejmé, že posvátný jeřáb mandžuský nosil v zobáku snítku léčivých goji již mnohem dříve. Je tedy jasné, že psal legendy o zdraví a dlouhověkosti také úplně jiným generacím.

My ale žijeme ve 21. století a na žádné legendy nevěříme, proto jsme se rozhodli přijít kustovnici čínské na kloub. Zjistili jsme, že kromě Himálají se pěstuje goji již také průmyslově a začali jsme ji skoro před 10 lety jako první dovážet do Evropy.

Navštívili jsme několikrát provincie NINXA, INNER MONGOLIA a QINGHAI, která hraničí s Tibetem. Zkoušeli jsme různé dodavatele a nakonec jsme kustovnici čínskou začali dovážet přímo od producentů – zpracovatelů z lokality YINCHUAN provincie NINXIA.

Protože mnoho dodavatelů se snažilo šidit a posílali obzvlášť na konci sezóny kustovnici ve špatné kvalitě, zůstalo nám za tu dobu jen pár osvědčených. S těmito se pravidelně stýkáme a již je považujeme za blízké přátele, kterým můžeme věřit.

A protože máme rádi nejen sebe, tak vozíme tu nejlepší kustovnici i pro své rodiny a své známé. Postupem let se tak z přátel stali odběratelé a z odběratelů se stali přátelé.

Vítejte i vy ve světě přátel, vítejte ve světě WOLFBERRY.